Bilindiği üzere 06.02.2023 tarihli ve 2023/16 sayılı genelgemiz ile yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak, zarar gören vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve destek sağlamak amacıyla Konfederasyonumuzca alt teşkilatımız nezdinde bir yardım kampanyası düzenlenmesi kararlaştırıldığı bilgisi paylaşılmıştı.

İlgili kurum ve kuruluşlarla yapılan görüşmeler neticesinde, teşkilatımızca yapılacak yardımların T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli bir şekilde yapılmasının daha sağlıklı ve verimli olacağı anlaşılmıştır.

Bu nedenle teşkilatımızca yapılacak yardımların ekli listede iletişim bilgileri yer alan AFAD Lojistik Depolarına, iletişim adresi yer almayan yerlerde ise İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerine ulaştırılması büyük önem arz etmektedir.

Bilgilerinizi ve gelen yardımların Bolu Afat İl Müdürlüğü civril deposuna teslim etmeleri veya Afat İl Müdürlüğüne aşağıdaki iletişim numaralarıyla ulaşarak bilgi almaları hususunda gereğini rica ederiz.