Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Birlik Başkanımız Tahir GAYRET’i Ziyaret Etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Birlik  Başkanımız Tahir GAYRET’i Ziyaret Etti.
Okunma Sayısı: 739
Haber Tarih: 04/12/2014

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, SGK Denetmeni Fikret ÖZDEMİR, Birlik Başkanımız Tahir GAYRET’i ziyaret ettiler.

SGK İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, ziyaretlerinin sebebinin, kayıtlı istihdamı teşvik çalışmaları çerçevesinde 2015 yılında yapacakları rehberlik, bilgilendirme hizmetleri ile ilgili işbirliği yapmak olduğunu belirtti. Esnaf ve sanatkarları bilgilendirerek nasıl sigortalı olunur, işçi ve işveren arasında yapılacak sözleşmeler konusunda  bilgi vererek yapılacak denetlemelerde biz bilmiyoruz haberim yoktu gibi olaylarla karşılaşmayalım. Bunun için esnaflarımızı bilgilendirelim ki mağduriyet yaşanmasın.

            Birlik Başkanımız Tahir GAYRET, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek yapılacak bilgilendirme toplantılarına açık olduklarını önce oda başkanlarını bilgilendirelim daha sonrada esnaf ve sanatkarlarla bir araya geleceğimiz toplantıları düzenleriz. Bu konu da sizlerin yanındayız diyerek, esnaf ve sanatkarların SGK ile ilgili problemlerine değindi. En büyük problemin sosyal destekleme prim kesintisi olduğunu, esnaf ve sanatkar emeklisinin maaşlarının çok düşük olduğunu söyleyerek inşallah bu iki önemli konu önümüzdeki günlerde çözüme kavuşur dedi.

            İlk bilgilendirme toplantısının 09 Aralık 2014 tarihinde merkezdeki oda başkanlarına yönelik yapılmasına karar verildi. Yine işbirliği içerisinde esnaf ve sanatkarlarla bir dizi bilgilendirme toplantısı yapılmasına karar verilerek ziyaret sonlandı. 


Duyurular

Etkinlik Takvimi

BESOB

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Tel: (0374) 215 55 71
GSM:(0530) 541 18 11
Faks: (0374) 213 25 58