MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN

MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
Okunma Sayısı: 634
Haber Tarih: 29/11/2017

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin sene-i devriyesi nedeniyle kutladığımız mübarek Mevlid Kandili, O’nun bizlere sunduğu tüm değerleri anlayıp hayatımızı örnek ahlakıyla güzelleştirdiğimiz bir arınma mevsimidir.

Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken yeryüzünde zulmün ortadan kalkmasına, rahmetin ve bereketin gelmesine vesile olmuş, insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Efendimiz, insanlığa adaleti, merhameti, insafı, cömertliği, keremi, tevazuyu, imanı, ibadeti, ahlakı, sevgiyi ve saygıyı, kısaca insanı insan yapan değerleri öğretmiştir.

Mevlid Kandili, Hazreti Peygamberin yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu mübarek gecede Efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşun, tüm insanlığa örnek olarak gönderilen Peygamber Efendimizin yolundan ilerlemek olduğunu unutmamalıyız.

Mübarek gecenin, başta İslam coğrafyası olmak üzere bütün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olması duası ile hayırlara vesile olmasını diliyor, İslam aleminin, ülkemizin ve Esnaf ve Sanatkarlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.”

 

Tahir GAYYRET


Duyurular

Etkinlik Takvimi

BESOB

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Tel: (0374) 215 55 71
GSM:(0530) 541 18 11
Faks: (0374) 213 25 58