Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir GAYRET’i Ziyaret Etti.

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir GAYRET’i Ziyaret Etti.
Okunma Sayısı: 769
Haber Tarih: 12/08/2014

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü görevine yeni başlayan Erhan ÇAVUŞ, Birlik başkanımız Tahir GAYRET’i ziyaret etti.

Müdür Erhan ÇAVUŞ’u Birlik Başkanı Tahir GAYRET, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan ERÖZ, Mustafa YAMAN, Necati YAŞLI,Birlik Denetleme Kurulu Üyesi Sadık CANLI ve birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK karşıladılar.

            Erhan ÇAVUŞ Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, Esnaf ve Sanatkarlarımız bizim olmazsa olmazımızdır. Bütün çalışmalarımız onların menfaatleri içindir. Tabi ki çıkan Kanun, Yönetmelikler ve mevzuat çok açık olmayabiliyor ama bunları anlatarak açıklamak bizim görev ve sorumluluğumuzdadır. Diyalog ve işbirliği içerisinde olmayı arzuluyorum. Bunun için diyaloglarımızı arttırmak istiyoruz. Amaç memnuniyeti en üst seviyeye çıkarmak olduğunu söyledi.

            Birlik Başkanı Tahir GAYRET, esnaf ve sanatkarlar olarak bizim en çok çalıştığımız et ve tırnak gibi olduğumuz bir kurum olan SGK için bizlere düşen görev birlik beraberlik içerisinde çalışarak esnaflarımızın sorunlarını dile getirip beraber çözüm yollarını bulmalıyız dedi. Tahir GAYRET ayrıca bizim esnaflar olarak kanayan yaramız Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintilerimizdir. Bu Destek pirim Kesintisinin bir an önce çözüme kavuşturulması gerekmekte olduğunu söyledi.

            Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, Sosyal Güvenlik Destek Pirimi Kesintilerinin yeni çıkacak Torba Kanununun içinde yer aldığını 59 yaşını tamamlayan yada 2 veya daha fazla işçi çalıştıran esnaf ve sanatkarlara Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi yapılmayacağını söyledi.

            Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir GAYRET, Erhan ÇAVUŞ’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek en kısa zamanda arkadaşlarıyla beraber ziyaret edeceğini söyleyerek çalışmalarında başarılar diledi.


Duyurular

Etkinlik Takvimi

BESOB

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Tel: (0374) 215 55 71
GSM:(0530) 541 18 11
Faks: (0374) 213 25 58