BOLU ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ TARAFINDAN BİRLİĞE DAHİL ODALARIN GENEL SEKRETERLERİNE YÖNELİK HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

BOLU ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ TARAFINDAN BİRLİĞE DAHİL ODALARIN GENEL SEKRETERLERİNE YÖNELİK HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI
Okunma Sayısı: 1174
Haber Tarih: 18/10/2014

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından birliğe dahil odaların genel sekreterlerine yönelik hizmetiçi eğitim semineri 18 Ekim 2014 Cumartesi günü birlik eğitim salonunda yapıldı.

Seminer önceden belirlenen gündem doğrultusunda gerçekleştirildi. Seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Yeni göreve başlayan genel sekreterlerle tanışmadan sonra Birlik Başkanı Tahir GAYRET konuşmasını yaptı. Birlik başkanı katılımlarından dolayı genel sekreterlere teşekkür ederek, geriye baktığımızda çok güzel bir genel kurullar dönemi geçirdik, ayrıca genel kurul çalışmalarında gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızdan dolayı tüm genel sekreterlere ve personele ayrıca teşekkür ederim. Bugünkü seminerde ağırlık yeni çıkan 6552 sayılı torba Kanunla ilgili olacaktır. Sizlerden ricam borcu olan esnaf ve sanatkarlara ulaşıp borçlarını mutlaka yapılandırınız. Özellikle aidat borcu olanlar diğer seneye devretmesin. Odalar olarak bizlerin en büyük sorunu üyelerimizin yıllık aidatlarını çeşitli nedenlerle toplayamıyoruz. Sizlere bunun için büyük görev düşüyor. Aidat borcu olanların hepsine çeşitli yollarla ulaşıp yapılandırma işlemini gerçekleştiriniz. Eğer borcu olup da yapılandırmayanlar için yasal yollar ne ise onu yapmak durumundayız. Önümüzdeki yıl yapacağımız kontrollerde aidat borcu sorunu ile karşılaşmak istemiyoruz. Genel sekreter ve yönetim olarak amme alacağı niteliğindeki bu aidatları toplamak durumundasınız. Aidatları zamanında toplar iseniz hem oda kalkınır hem de üyenin borcu çoğalmamış olur. Tahsilatlarımızı yasaların öngördüğü biçimde mutlaka tahsil etmek durumundayız.

            Birlik Başkanı Tahir GAYRET, seminer programı uzun olduğu için sözlerime burada son verirken bütün arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum diyerek konuşmasını bitirdi.

            Birlik genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK seminerde, 6552 sayılı Torba Kanun ve aidat yapılandırmaları ve Hijyen Eğitimi hakkında bilgiler verdi.

            Seminerde İlimiz Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdür Yardımcısı Faruk GÜLDEN, Torba kanun Hakkında esnaf ve sanatkarların Sosyal Güvenlik Kurumuna Olan borçlarının yapılandırılması ile ilgili bilgiler verdi. Genel sekreterler tereddüde düştükleri konularda sordukları soruları SGK İl Müdür Yardımcısı Faruk bey cevap verdi.

            Birlik Eğitim Müdürü Selami KAYA, odaların yapacakları eğitim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca eğitim müdürü Torba

 

yasayla ilgili Vergi Borçlarının yapılandırılması, Diğer İdari para cezaları ve İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili kanunda yapılan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

            Sicil Müdürü Hatice Ebru BURGAZ, Oda ve sicil sistemi üzerinde yapılan değişiklikler hakkında açıklamalarda bulundu.

            Kapanış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK yaptı. Genel Sekreter Konuşmasında eğitim toplantısının amacı, bilgi paylaşımı, eksik kalınan konularda eksikliklerin giderilmesi ve  destek olmak, yeni yürürlüğe giren kanun ve yönetmelikleri duyurmak ve karşılıklı istişarelerle sorunlara çözüm yolları aramaktır diyerek, sizlerden ricam üyelerin sorunlarına karşı duyarlı olunuz. Üyelerinizle sürekli irtibat halinde olun ve görüşün. Sizin donanımınız, bilgi birikiminiz ne kadar iyi olursa üyelerinize en iyi şekilde hizmet verebilirsiniz. Beni dinlediğiniz ve seminere katıldığınız için sizlere teşekkür ederim diyerek konuşmasını bitirdi.

            Seminer sonunda Yapılan törenle, Genel sekreterlere “Seminer Katılım Belgesi” verilerek seminer son buldu.

 

 


Duyurular

Etkinlik Takvimi

BESOB

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Tel: (0374) 215 55 71
GSM:(0530) 541 18 11
Faks: (0374) 213 25 58