Birlik Başkanı Tahir GAYRET, Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ’u Makamında Ziyaret Etti.

Birlik Başkanı Tahir GAYRET, Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ’u Makamında Ziyaret Etti.
Okunma Sayısı: 729
Haber Tarih: 01/10/2014

Birlik Başkanı Tahir GAYRET, Birlik Başkan Vekili Selahattin AYEN, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut KOÇAK, Birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK, Birlik Eğitim Müdürü Selami KAYA, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş’u makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek Birlik Başkanı Tahir GAYRET ve arkadaşlarına teşekkür etti. İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, “Bizler beraber diyalog ve işbirliği içerisinde çalışması gereken kurumlarız. Bizim ilgilendiğimiz kesimin büyük bir kısmını esnaf ve sanatkarlar oluşturmakta. Sorunları birlikte çözmek zorundayız. Özellikle son çıkan 6552 Sayılı Torba Kanun ile ilgili esnaf ve sanatkarlara duyuruların yapılması, borcu olan esnafın müracaatları ile ilgili   yapmamız gereken bir takım çalışmalar olacak” dedi.

            Birlik Başkanı Tahir GAYRET, yapılacak çalışmalar ile ilgili her zaman yanlarında olduğunu belirterek, esnaf ve sanatkarların Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili birçok sorununun olduğunu ve bu sorunları birlikte çözmek istediğini dile getirdi. Çözemediklerimizi TESK Genel Başkanına iletiriz. (Genel Başkanımız Bendevi PALANDÖKEN Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesidir.) Birlik Başkanı Tahir GAYRET, özellikle emekli esnaf ve sanatkarların emekli maaşlarının çok düşük olduğu ve çalışan esnaftan  ise Sosyal Güvenlik Destekleme Primi kesilmesinin büyük sorun olduğunu dile getirdi.

            SGK İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, birlik başkanına yapacağınız toplantılarda bizleri de çağırırsanız biz torba yasa ve diğer çalışmalar konusunda esnafımızı bilgilendirmeye hazır olduklarını belirtti.

            Birlik Başkanı Tahir GAYRET, Kurban Bayramından sonra birliğimizin düzenleyeceği Genel Sekreterler Semineri ve Birlik Başkanlar Kurulu toplantısı yapılacağını, bu toplantılarda SGK ile ilgili bilgilendirme konularına daha fazla zaman ayrılacağını söyledi.

            Esnaf ve sanatkarların Sosyal Güvenlik Kurumu ile olan sorunları ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak, başarılı çalışma dilekleriyle ziyaret son buldu. 


Duyurular

Etkinlik Takvimi

BESOB

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Tel: (0374) 215 55 71
GSM:(0530) 541 18 11
Faks: (0374) 213 25 58