BESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI

BESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI KORU OTELDE YAPILDI

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı 14.09.2021 Salı günü Koru Otelde yapıldı.Toplantıya Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı esnaf odası başkanları katıldı.

Toplantıya Birlik Başkanı Tahir GAYRET Başkanlık etti. Birlik Başkanı toplantıya katılımlarından dolayı bütün esnaf odası başkanlarına teşekkür etti. Başkan yaptığı konuşmada 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları kanunun 21. Maddesi gereği bugün toplanmış bulunmaktayız, Başkanlar Kurulu; istişare organı olup ilimizdeki esnaf ve sanatkarların sorunlarının görüşüldüğü, çözüm yollarının arandığı ve yetkili mercilere bu sorunların iletilerek kalıcı ve tatmin edici sonuçlar almak için çaba gösterdiğimiz bir kuruldur, bu sebeble sorunlarınızı ve isteklerinizi dile getirmenizi istiyorum dedi. Ayrıca 2020 ve 2021 yılında BESOB çalışmaları hakkında da bilgiler veren GAYRET, Bakanlığımızın ve Konfederasyonumuzun yapmış olduğu çalışmaları Genelgelerimizle tüm odalarımıza duyuruyoruz. Bunlar Kanun, Yönetmelik ve mevzuatı ilgilendiren genelgeler olduğu için siz oda başkanları olarak da bunları özenle okuyup üzerinize düşen görevleri muhakkak yerine getirmelisiniz dedi.

Birlik Başkanı Pandemi döneminde ülkemizde zarar gören en büyük kesim esnaf ve sanatkarkardır, bizlerde bu sorunları ve çözüm önerileri için gerekli çalışmaları yaparak yazılı olarak yerel yönetimlerimize, hükemetimize ve Konfederasyonumuza gerekli girişimleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz dedi.

Birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK, Oda Başkanlarına, 07.02.2020 tarihli ve 31032 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Tebliği ile yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde oda başkanları karşılaştıkları sorunlar ve istekleri Birlik Başkanına anlatarak bunların Konfederasyon ve Bakanlık nezdinde dile getirmesini ve çözüm yollarının aranmasını talep ettiler.Birlik Başkanı bu istek ve sorunları not alarak Ankara da ki ilk toplantıda bunları gündem yapacağını belirterek,toplantıya katılımlarından dolayı tüm oda başkanlarına şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum dedi.Toplantı tüm oda başkanlarının katıldığı Esnaf yemeğiyle son buldu. Koru Otelin sevgili yöneticilerine ve personeline ilgi alaka ve Hizmetleri için çok teşekkür ederiz.

Galeri